A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Індустріальний парк "Марамуреш"

Регіональна економіка

У структурі валової доданої вартості майже рівні частки займають сільське господарство - 15,2 % та промисловість - 15,1 % Інші галузі представлені наступним чином: транспорт - 10,9 %, освіта - 10,2 %, операції з нерухомим майном - 9,0 %, будівництво - 3,1 % тощо.

 

Економіка Закарпатської області зорієнтована, в основному, на сферу послуг, і варто також зауважити, що у динаміці валової доданої вартості області за останні роки зафіксовано зниження частки промисловості та сільського господарства.

На підприємствах промисловості зосереджено 277,9 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (81,7 % загального обсягу інвестицій в області), з яких 275,5 млн.дол. США (81,0 % загальнообласного показника) - у переробній промисловості.

Підприємствами промислових видів діяльності освоєно 2,4 млрд. грн. капітальних інвестицій, що становить 31,5 % загального обсягу інвестицій в область.

Промисловість

Промисловий комплекс Закарпатської області представлений різноманітними сферами діяльності: від видобутку корисних копалин до виробництва товарів першої необхідності. Машинобудівний комплекс області, який характеризується високотехнологічним виробництвом з високою доданою вартістю, акумулює понад третину загального обсягу реалізації.

Протягом останніх років підприємствами машинобудування щорічно реалізовується третина загальнообласного обсягу промислової продукції. Машинобудівна галузь області складається з виробництва комп’ютерів, електричної та електронної продукції; виробництва електричного устаткування; виробництва машин і устаткування та виробництва автотранспортних засобів. Третина підприємств галузі працює за давальницькою схемою і все більше залежить від зарубіжних партнерів, що стримує розвиток вітчизняних підприємств, які спеціалізуються на виробництві сировинної продукції. Майже весь обсяг сировини - це поставки за договорами іноземних партнерів.

Великими, середніми та вагомими за обсягами малими підприємствами машинобудівної галузі реалізовано продукції на суму 9292,3 млн. грн., з якої майже 70,0 % реалізовано за межі України.

Деревообробна галузь є однією з небагатьох, яка забезпечена ресурсними можливостями області і здатна працювати в режимі самодостатності.

Площа земель лісового фонду Закарпаття складає 54,2 % всієї території області. За природним складом 58,1 відсотка лісового фонду складають букові, 31,6 % - ялино- ялицеві, 10,3 % - змішані ліси дуба, ясеня та інших твердих та м’яко-листових порід.

Діяльність деревообробної галузі прямопропорційно залежить від розвитку лісового сектору. Підприємства лісопромислового комплексу зайняті заготівлею, механічною та хімічною переробкою деревини, деревообробкою (виробництво пиломатеріалів, фанери, столярних виробів, меблів), целюлозно-паперовим виробництвом (целюлоза, папір, картон) та лісохімічним (виробництво смол, спиртів тощо).

Деревообробна та меблева галузі області традиційно розвивалась на основі місцевого лісового ресурсу. Їх продукція була відомою не тільки в Україні, а й далеко за її межами. На деревообробних підприємствах працювало, до прикладу у 2004 році понад 60 тис. осіб, а у 2018 році - 3,3 тис. осіб у деревообробній та 2,4 - у меблевій.

За останні роки спостерігається щорічний спад індексу промислової продукції. За 2018 рік на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності відмічено спад виробництва на 7,1 % Скорочено виробництво деревини хвойних порід, шпону та листків для фанери клеєної, вікон, дверей тощо.

Великими, середніми та вагомими за обсягами малими підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності реалізовано промислової продукції на суму 1532,0 млн. грн., з якої 87,4 % реалізовано за межі України.

Недосконалий механізм реалізації необробленої деревини призводить до занепаду деревообробної та меблевої галузі, область стає експортером деревини низького ступеню обробки. Актуальним залишається питання захисту вітчизняного ринку, розширення сортименту та збільшення виробництва високоякісної продукції за прийнятною ціною, пошук інвесторів для модернізації деревообробних та меблевих підприємств.

 

Капітальні інвестиції

Суб’єктами господарювання області освоєно 6943,5 млн. грн. капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування, їх обсяг збільшився на 17,3 % порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у 2018 році у розрахунку на одну особу по області становить 5978,3 грн., без інвестицій з державного бюджету - 5707,7 грн.

У структурі капітальних інвестицій за видами активів найбільші обсяги спрямовано у житлові будівлі, частка яких становить 33,6 %, машини, обладнання та інвентар - 23,7 %, нежитлові будівлі - 15,6 %, транспортні засоби - 9,9 % та інженерні споруди - 12,8 %

За джерелами фінансування найбільша частка припадає на власні кошти підприємств та організацій - 46,3 % загального обсягу, на кошти населення на будівництво житла - 29,6 %, частка місцевих бюджетів - 11,6 %

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень