A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Індустріальний парк "Марамуреш"

Місцезнаходження індустріального парку

Індустріальний парк знаходиться в Закарпатській області

Закарпатська область є однією з наймолодших областей України - вона утворена у січні 1946 року. Унікальне геополітичне розташування на перехресті міжнародних транспортних, економічних, торговельних, культурних шляхів сприяє розвитку і подальшому поглибленню всебічного міждержавного співробітництва, відводить важливу роль регіону в інтеграцію України в європейські структури.

 

Область на північному сході, сході і південному сході межує з Львівською та Івано- Франківською областями. На північному заході, заході і півдні кордони області співпадають з державним кордоном України загальною протяжністю 467,3 км, у тому числі з Угорщиною - 130,0 км, Румунією - 205,4 км, Словаччиною - 98,5 км і Польщею - 33,4 км. В області діє 19 пунктів переходу кордону сусідніх держав.

Закарпаття розташоване на крайньому південному заході України, є географічним центром Європи. Має різноманітний рельєф та кліматичні умови. Закарпаття - єдина область України, яка розташована за головними Карпатськими хребтами. Це підсилює її транспортну віддаленість від решти території країни, зв’язок з якою можливий лише через перевали. Найбільше значення серед них мають Ужоцький (абсолютна висота 889 м), Верецький або Ворітський (839 м), Воловецький або Бескидський (1014 м), Торунський (930 м) разом з Вишківським (941 м) та Яблуницький, або Татарський (931 м).

Закарпатська область знаходиться в межах двох великих фізико-географічних одиниць - Карпатської гірської (4/5 території) та Закарпатської низовинної. Якщо природні умови останньої

(рельєф, клімат, грунтово-рослинний покрив тощо) майже всюди сприятливі для господарського освоєння людиною, то в Карпатах найкращі умови для цього мають міжгірні улоговини, долини рік, пологі схили і частково низькогір’я.

Найвища точка України - гора Говерла (2061 м) - знаходиться на території Закарпатської області.

Відстані до столиці України, до обласних центрів регіонів-сусідів та найближчих європейських столиць від обласного центру (м.Ужгород):

до м.Київ - 788 км; до м.Львів - 265 км;

до м.Івано-Франківськ - 295 км; до м.Чернівці - 435 км;

до м.Кошице (Словаччина) - 97 км; до м.Ніредьгаза (Угорщина) - 95 км; до м. Сату Маре (Румунія) - 150 км; до м.Жешув (Польща) - 315 км.

Площа Закарпаття становить 12,8 тис. км2 (2,1 % території України), його населення - 1258,1 тис осіб, що становить менше 3 % (на 1 січня 2019 року) від населення країни.

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року понад 100 національностей проживає на території регіону. Більшість населення - українці (понад 80 %).

Розташування території області переважно в гірській місцевості (близько 75 % площі) зумовлює наявність специфічних корисних копалин, особливого клімату, спеціалізації сільського господарства тощо. З точки зору ефективності варто наголосити на тому, що сприятливі умови для ведення господарства є на низинній території, а також у міжгірних улоговинах, долинах рік, пологих схилах та частково низькогір’ях Карпат.

Українські Карпати входять в Карпатську гірську систему, яка поєднує одразу шість країн Європи. Гори чітко простягаються із північного заходу на південний схід і в тому ж напрямку збільшується їх висота та крутість схилів.

Переваги географічного розташування регіону (прикордонного, транспортного) поряд із природними особливостями та трудовим потенціалом слід використовувати для ведення діалогу про реалізацію інвестиційних проектів на території області, реалізацію транскордонних інфраструктурних проектів для підвищення його економічного потенціалу та добробуту населення.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень